به اطلاع پژوهشگران، صنعتگران و علاقه‌مندان به  شرکت در ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران  می‌‌رساند، پیرو شیوع جهانی ویروس کرونا و غیرقابل پیش‌بینی بودن زمان اتمام پاندمی، این رویداد دوسالانه در سال جاری لغو می‌گردد.
ششمین دوره از کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران در بهار سال ۱۴۰۱ و سال ۲۰۲۲ میلادی برگزار می‌شود.
آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات کنفرانس
———————————————–————————
پیام دبیر کنفرانس
دکتر منصور سلطانیه
ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم با شعار «آلومینیوم در جستجوی توسعه، ارتقاء آینده» در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران و توسعه امر تولید و اشتغال‌زایی با تاکید بر جذب سرمایه خارجی و فراهم‌سازی شرایط مناسب جهت حضور صاحبان صنایع و بزرگ‌ترین شرکت‌ها و مراکز فعال در صنعت آلومینیوم، اردیبهشت‌ماه سال آینده (۹۹) در محل هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. بزرگترین هدف ما از این گردهمایی بحث و تبادل نظر درباره آخرین یافته‌ها و پیشرفت‌ها در کلیه زمینه‌های آلومینیوم اعم از تولید، فرآوری و کاربرد، امکان سرمایه‌گذاری مطمئن در صنعت آلومینیوم ایران است که در مقطع حساس کنونی مورد توجه دولتمردان با هدف کاهش وابستگی اقتصاد به صنایع نفت قرار گرفته است. ارائه تکنولوژی‌های توسعه‌ یافته در زمینه مواد و صنایع معدنی و تاکید بر ایجاد فرصت همکاری متقابل مابین بزرگان صنایع جمهوری اسلامی ایران با تمامی کشورهای فعال دراین عرصه، از دیگر اهداف ما برای برگزاری این رویداد است.
امید است تا با تحقق اهداف پیش‌بینی شده و همکاری همه‌جانبه شرکت‌ها و مراکز صنعتی، گام مهمی در تحقق اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته باشیم.
پیام دبیرعلمی کنفرانس
دکتر محمدرضا ابوطالبی
هدف از برگزاری ششمین کنفرانس و نمایشگاه آلومینیوم ایران یادآوری اهمیت این صنعت به مسئولین کشور است. در حال حاضر لازمه‌ی تولید آلومینیوم داشتن معادن بوکسیت نبوده، بلکه در اختیار داشتن انرژی ارزان است. مزیت اصلی کشور ایران در این زمینه، بهره‌مندی از انرژی ارزان‌قیمت نفت و گاز است و امیدوارم مسئولین به جای صادرات مستقیم گاز، بهره‌برداری حداکثری از میادین مشترک گازی، تولید برق و درنهایت تولید و صادرات آلومینیوم را در دستور کار قرار دهند
بیشتر…
معرفی کنفرانس
انرژی ارزان‌قیمت و موقعیت منحصر‌به‌فرد در خلیج‌فارس طی دهه گذشته، ایران را به مکانی مناسب برای تولید آلومینیوم اولیه تبدیل کرده است. نه‌تنها محصولات صنایع بالادستی ایران نرخ رشد صنعت آلومینیوم را در این کشور روشن می‌سازند بلکه صنایع پایین‌دستی آلومینیوم نیز، نقش به‌سزایی را در این رشد ایفا می‌کنند. به‌گفته ایمیدرو، ایران بیستمین تولیدکننده بزرگ آلومینیوم در جهان است ولی به آلومینیوم بیشتری جهت تأمین تقاضای این فلز که با نرخ ۱۰ درصدی رو ‌به رشد است، نیاز دارد.در سال ۲۰۱۲، ایران ۳۳۸ هزار تن آلومینیوم تولید نمود و تصمیم دارد تا سال ۲۰۱۶ این رقم را به ۷۷۰ هزار تن و تا سال ۲۰۲۵ به ۱٫۵ میلیون تن افزایش دهد ( البته ایمیدرو درحال بررسی تغییر این هدف‌گذاری از ۱٫۵ به ۵ میلیون تن است). سرمایه‌گذاری ۸٫۵ میلیارد یورویی (۱۱٫۴ میلیارد دلاری) جهت چهاربرابر کردن تولید تا سال ۲۰۲۵، تنها بخش کوچکی از برنامه رشد صنعت آلومینیوم ایران در آینده می‌باشد.با توجه به بحران اقتصادی که سراسر جهان را دربر گرفته، ارتقاء بسیاری از صنایع فلزی بالاخص صنعت آلومینیوم، افکار بسیاری از افراد را به خود جلب نموده و به خط‌ مشی خاصی نیاز دارد.
بیشتر…
———————————————————————————-
حمایت مالی و تبلیغات
بسته های حمایت مالی متنوعی برای معرفی شرکت یا موسسه شما در کنفرانس در نظر گرفته شده است. شما می توانید  در کنفرانس و در پایگاه های راهنمای صنعت آلومینیوم خود را تبلیغ کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
———————————————————————————-
نمایشگاه
تمامی صنایع آلومینیوم ایران و شرکت های وابسته در نمایشگاه منحصر به فرد آلومینیوم شرکت خواهند کرد و انتظار می رود که نیز بیش از ۳۰ شرکت بین المللی فناوی ها، خدمات و محصولات مربوط به آلومینیوم و صنایع وابسته را ارائه دهند.
این نمایشگاه نمایی کامل از صنعت آلومینیوم را عرضه خواهد کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با ما تماس بگیرید.
———————————————————————————-
ویزا و اقامت
کمیته برگزاری کنفرانس تمامی شرکت کنندگان را در اخذ ویزا از سفارت ها در سراسر دنیا یاری خواهد نمود. همچنین ما می توانیم هماهنگی های لازم جهت اقامت شرکت کنندگان از طرف آنها صورت دهیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با ما تماس بگیرید.