برگزاری پنل‌های تخصصی مرتبط با صنعت آلومینیوم بخش دیگری از این رویداد بود که با استقبال خوبی از سوی شرکت‌کنندگان مواجه شد. دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم ایران در کنفرانس ۲۰۱۶ پنلی تحت عنوان صنعت آلومینیوم، توسعه پایدار، محیط سبز را برگزار کرد که با توجه به نتایج سودمند و استقبال بالای حاضرین، در کنفرانس ۲۰۱۸ نیز توجه ویژه‌ای به این بخش از کنفرانس اختصاص یافت.
گفت و گو در باب مواد اولیه اعم از بوکسیت، آلومینا، پترولیم‌کک و همچنین فرصت‌ها و تهدیدهای سرمایه‌گذاری در صنعت آلومینیوم از محورهای اولین پنل با عنوان چالش‌های زنجیره تأمین صنعت آلومینیوم و راهکارها بود.
تعامل صنایع پایین‌دستی و بالادستی، صادرات و واردات، کیفیت محصولات پایین‌دستی تولیدی و چالش‌های بازار آلومینیوم و راهکارها از محورهای دومین پنل تخصصی این رویداد با عنوان بازار شمش آلومینیوم بود.
در پنل سوم با عنوان جایگاه آلومینیوم در صنعت خودرو، به مواردی چون کاربرد آلومینیوم در تولید قطعات خودرو، سبک سازی خودرو و کاربرد آلومینیوم در بدنه خودرو و توانایی صنعت داخلی آلومینیوم در تامین نیاز صنایع خودروسازی پرداخته شد.
پنل تکنولوژی، انرژی و محیط زیست در صنعت آلومینیوم آخرین پنل برگزار شده در این رویداد بود. مصرف انرژی، توسعه تکنولوژی و مشکلات زیست محیطی و چالش‌های پیش‌روی تکنولوژى‌های تولید و راه‌حل آن‌ها از محورهای این برنامه بود.
در برگزاری پنل‌های فوق متخصصان و کارشناسان بین‌المللی از شرکت‌ها، انجمن‌ها، دانشگاه‌ها، سازمان محیط زیست، بورس کالا، خودروسازان داخلی و … حضور یافتند. همچنین در پایان هر پنل بخشی از زمان به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد.